Dnes přinášíme velmi dobrou zprávu:

Rada MČ Praha 6 schválila na dnešním zasedání start ostré přípravy projektu dostavby sportovně-relaxačního areálu Petynka.

Tisková zpráva k danému tématu zde:

Dostavba Petynky definitivně odstartována

Rada Městské části Praha 6 ve středu 7. září jednomyslným rozhodnutím schválila start ostré přípravy projektu dostavby sportovně-relaxačního areálu Petynka. Do roku 2019 by tak měl stávající areál s venkovním padesátimetrovým bazénem získat moderní, celoročně provozovanou bazénovou halu nabízející návštěvníkům:

- 25-ti metrový plavecký bazén,
- relaxační a odpočinkové bazény včetně vířivky,
- bazén pro nejmenší a jejich rodiče,
- velkou 13-ti metrovou čtyř-skluzavku,
- unikátní bazén kombinující výuku plavání s technologií umělé surfové vlny CityWave.

Areál tak, kromě celoročního provozu, posílí své zaměření na rodiny s dětmi a aktivně sportující návštěvníky. Již tradičně zůstanou váženými zákazníky senioři a osoby s pohybovým handicapem. Pro ty první nabídne Petynka nové relaxační bazény včetně bazénu s protiproudem a rehabilitačním cvičením. Pro handicapované sportovce splní bazén nároky soutěžního plavání s celou řadou přívětivých technických řešení. Bazénovou halu doplní velký saunový svět, cvičební sály a moderní restaurace určená návštěvníkům venkovní i vnitřní části areálu. Nejen obyvatelé Prahy 6 a hlavního města, ale zejména „šestkové“ školy a školky získají moderní zázemí pro výuku plavání, plavání batolat a další sportovní bazénové aktivity.
Akciová společnost SNEO, která areál vlastní, začne v říjnu letošního roku na pokyn akcionáře připravovat projektovou dokumentaci s cílem získat v roce 2018 stavební povolení. Odhadovaná výše investice je 170 mil. Kč při společném zapojení zdrojů Městské části Praha 6, akciové společnosti SNEO a Hlavního města Prahy. Ekonomicky je celý projekt koncipován tak, aby v budoucnu nevyžadoval provozní dotaci a byl dlouhodobě udržitelný. Významně jsou v projektu zastoupeny moderní technologie spořící teplo, vodu a elektrickou energii.
„Přesto, že je dnešní zelená dostavbě vlastně koncem více než roční přípravy“, konstatuje předseda představenstva SNEO, a.s. Tomáš Jílek, „ jsme vlastně na úplném začátku cesty k zařízení, které bude patřit bezesporu mezi nejmodernější v České republice. Velkým úspěchem je tedy široká podpora, kterou projekt získal už v této úvodní fázi. Uděláme vše proto, aby se po 16-ti letech úvah konečně areál dostavěl a celoročně sloužil obyvatelům nejen Prahy6“.