Ve středu 22. března 2017 byla na radnici MČ Praha 6 slavnostně podepsána smlouva na vytvoření projektové dokumentace pro dostavbu sportovně-rekreačního areálu Petynka. Po více než sedmnácti letech byly zahájeny konkrétní kroky vedoucí k dostavbě krytého bazénu na Petynce.
Smlouva byla uzavřena s vítězem otevřené veřejné soutěže, společností Atelier 11 s.r.o., která zvítězila mezi devíti podanými nabídkami. Slavnostního podpisu se zúčastnili zástupci vedení obou stran - za společnost Atelier 11 její jednatel Tomáš Mrázek, za společnost SNEO a.s. všichni členové představenstva. Přítomni byli také zástupci starosty MČ Praha 6, Eva Smutná a Jaromír Vaculík, dále pak Kristýna Ulrychová, autorka vítězného návrhu studentské architektonické soutěže.
Podpis smlouvy de facto zahájil praktickou cestu k dostavbě areálu na Petynce a jeho rozšíření o krytý 25m bazén, dětský a saunový svět, restauraci a multifunkční bazén s unikátní atrakcí v podobě umělé surfové vlny.
Naplnění smlouvy přinese kompletní zpracování projektové dokumentace, dopracování vzhledu nové budovy areálu. Finální termíny budou ovlivněny délkou územního řízení a dobou pro získání stavebního povolení.
Všechny zúčastněné strany vyjádřily potěšení z možnosti pracovat na projektu a přispět tak ke kvalitní a nejrychlejší dostavbě areálu a tím k rozšíření sportovní a rekreační nabídky nejen pro občany Prahy 6.